Strona główna Sport II Edycja Pływania w Zimnej Wodzie. Opolskie Morsy w akcji.

II Edycja Pływania w Zimnej Wodzie. Opolskie Morsy w akcji.

698

W niedzielę 17 marca na kąpielisku Bolko w Opolu odbyła się II Edycja Pływania w Zimnej Wodzie opolskich Morsów. Każdy chętny mógł wziąć udział w tej nietypowej imprezie. Wystarczyło wypełnić deklarację i pokonać dystans 50 m. w zimnej wodzie. Warunki atmosferyczne były  sprzyjające, ale Morsy jednak narzekały, że jest zbyt ciepło, bo temperatura powietrza wahała się w granicach 16 -19 st. C. Trzeba stwierdzić, że temperatura wody była jednak znacznie niższa.

Okazało się, że śmiałków, którzy wzięli udział w imprezie było całkiem sporo, bo aż 50. Jak nas poinformował organizator Dariusz Chwist podczas pierwszej edycji ( w ubiegłym roku) uczestników było 25.

Rok temu –mówi Dariusz Chwist, my, czyli Morsy Opole wymyśliliśmy taką imprezę. Morsy Opole są w Opolu promotorami  pływania w zimnej wodzie. Zasady udziału w Edycji Pływania w Zimnej Wodzie są takie, że należy mieć dobre chęci i zgłosić akces udziału. Tą imprezę polecam szczególnie morsom, bo morsy wiedzą na czym to polega i pokonanie w zimnej wodzie 50 m. nie powinno stanowić dla nich żadnego problemu. Impreza odbywa się na zakończenie zimowego sezonu żeby morsy miały świadomość ile są w stanie przepłynąć i ile wytrzymać w zimnej wodzie. Zawody odbywają się w pełnym zabezpieczeniu ratowników. Szczególne słowa uznania i podziękowania należą się Odrzańskiemu Ratownictwu Specjalistycznemu oraz ratownikom WOPR, którzy od samego początku współpracują z opolskimi morsami.

W tej imprezie nie ma zwycięzców – podkreśla Dariusz Chwist. Najważniejsze jest, aby sprawdzić własny organizm. Za jakiś czas, gdy przyjdzie czas pływania w chłodniejszej wodzie, uczestnicy naszej imprezy będą wiedzieli na co ich stać.

Zainteresowanie II Edycją Pływania w Zimnej Wodzie było duże. Na plaży kąpieliska Bolko spotkać można było całe rodziny. Rokuje to dobrze na najbliższą przyszłość. Wiele osób, które w tym roku jeszcze nie zdecydowały się na pływanie, obiecywały, że w następnym sezonie na pewno spróbują. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat, dokumentujący udział w imprezie, która została przeprowadzona niezwykle sprawnie.  Sekretariat imprezy prowadziła Kazimiera Chwist, mama Darka Chwista, która od lat społecznie wspomaga w pracach biurokratycznych Morsy Opole.

W tym samym  czasie kąpieli relaksyjnej na kąpielisku Bolko zażywały  Morsy, które jak co niedzielę, zgodnie z tradycją, pluskały się w zimnej wodzie.

Należy podkreślić, że coraz więcej osób przychodzi w okresie zimowym na kąpielisko Bolko. Kąpiel w zimnej wodzie staje się w Opolu modne. Dzieje się tak dzięki Morsom Opole i takim ludziom i pasjonatom , jak Dariusz Chwist.

                                                                               Janusz Spiegel

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
guralLeszekZibiAnna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anna
Gość
Anna

Czytam i trochę się dziwię.. : “Kąpiel w zimnej wodzie staje się w Opolu modne. Dzieje się tak dzięki Morsom Opole i takim ludziom i pasjonatom , jak Dariusz Chwist.” ?? Może kiedys tak było. Jednak dzisiaj rzeczywistość jest trochę inna. Morsowanie staje się modne nie tylko w Opolu. A w Opolu, szczęśliwie dla wielu Morsow, jest grupa Morsy Opole Aktywni. Spore grono osób rozpoczynających w ostatnich 2 sezonach swoją przygodę z morsowaniem, dzięki otwartości i zaangazowaniu Aktywnych, dziś przyjeżdża na morsowe spotkania nie tylko w niedzielę, wyjeżdża wspólnie i reprezentuje opolskie morsy poza naszym miastem i wojewodztwem. To właśnie… Czytaj więcej »

gural
Gość
gural

Brawa dla pływających!!! Morsowanie to fajna sprawa. Całe szczęście, że jest grupa, powtarzam GRUPA, Aktywnych Morsów, którzy zaczęli jakiś czas temu rozkręcać Opolskich Morsów. Dzięki nim, dzięki Aktywnym, morsowanie w Opolu staje się coraz bardziej popularne, a Opolskie Morsy coraz bardziej widoczne na po za Opolem. Zaczynają do Opola chętnie przyjeżdżać goście z innych klubów, którzy widzą, że w końcu się u nas fajnie dzieje! A to wszystko dzięki GRUPIE Morsy Opole Morsy Opole Aktywni. P.S. Tak na marginesie – pan Chwist, który jest jedynym administratorem, moderatorem (i coś tam jeszcze) strony Morsy Opole, nie ma NIC!!! wspólnego z grupą… Czytaj więcej »

Leszek
Gość
Leszek

Popieram jeden pan w trzech osobach. Z dzieciństwa mi się to kojarzy Bóg. Który rozlicza i decyduje za wszystkich,a pozostałe Morsy to Owieczki na pożarcie wilkom, czyli Medion, które też są polityczne skoro ślepo relacjonują to co im przekazuje osoba z rady miasta, . W grupie siła działajmy razem #Morsy Opole Aktywni# Od morsowania do pływania i odwrotnie ,od pływania do Morsowania. Pozdrawiam.

Zibi
Gość
Zibi

A ja morsuję też nie od dzisiaj w Opolu i powiem Wam moi drodzy, że jak czytam takie wpisy to odnoszę DOKŁADNIE odwrotne wrażenie. Tradycja morsowania w Opolu ma ponad 40 lat, a tu nagle zupełnie niedawno temu wyskakuje z pudełka grupa Morsy Aktywni i zaczyna robić zamieszanie i skłócać wszystkich, przeciągać na swoją stronę i właśnie PROMOWAĆ się na potęgę. Efekt jest taki, że ten cały kraj patrzy na Opole z politowaniem, bo postrzega nas jako niepotrafiących się kompletnie dogadać. Założyciel morsów z 40 letnim stażem Pan Prezes ogłasza że spotykamy się na Malinie za tydzień to gdzie przychodzą… Czytaj więcej »

gural
Gość
gural

Zibi – nikt nikogo do niczego nie zmusza, nie przeciąga, nie skłóca, no i nie wyskakuje z pudełka. Aktywni to ludzie morsujący od dawna, jak i nowi, których to wciągnęło. Aktywni wzięli się tylko i wyłącznie dlatego, że chcieli zrobić coś więcej niż tylko niedzielne kąpanie i wypad do domu. I zrobili, robią i mam nadzieję, że nadal będą robić. Tylko że “właścicielowi” strony “Morsy Opole” było to nie w smak, choć Aktywni wiele razy próbowali z nim rozmawiać. Bez skutku, niestety. No to trzeba było coś wykombinować, aby to rozkręcić, pomijając stronę “Morsy Opole” – stąd MO Aktywni –… Czytaj więcej »