Strona główna Społeczeństwo Nasze propozycje sportowo – kulturalne na weekend 11-12.05. 2019 r.

Nasze propozycje sportowo – kulturalne na weekend 11-12.05. 2019 r.

373

I.

9. Maraton Opolski

11.05.2019r.

 godz. 09:00 – rondo przy CH Karolinka

W ramach 9. Maratonu Opolskiego rozegrane zostaną następujące biegi:
– maraton – 42,195 km,
– półmaraton – 21,097 km,
– sztafety firmowe – 4×5,274 km,
– bieg na 10 kilometrów – 10 km,
– minimaraton dla dzieci – 421m

Klasyfikacje dodatkowe:
Mistrzostwa Polski Masters w Maratonie:
W Mistrzostwach Polski Masters w Maratonie, będą prowadzone klasyfikacje wiekowe kobiet i mężczyzn: 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-79, 80-84 oraz 85 i więcej lat.
Mistrzostwa Polski Radców Prawnych w Półmaratonie:
W Mistrzostwach Polski Radców Prawnych w Półmaratonie, będą prowadzone klasyfikacje wiekowe kobiet i mężczyzn: do 35 lat oraz 35 i więcej lat.
Mistrzostwa Polski Radców Prawnych w Biegu na 10 km:
W biegu będzie prowadzona klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn w ramach Mistrzostw Polski Radców Prawnych.
Grand Prix Opola w biegach na 10 km:
Uczestnicy biegu na 10 km mogą rywalizować o Grand Prix Opola w biegach na 10 km.

II.

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH: POLSKA RÓŻNORODNA w bibliotece

11.05.2019r.

 godz. 12:00 – 14:00 – Miejska Biblioteka Publiczna

Wstęp wolny.

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza do zwiedzania najbardziej tajnych zakamarków budynku przy Minorytów 4. Będzie można wejść do miejsc niedostępnych dla czytelników – do magazynu książek, do pomieszczeń biurowych, na patio i na taras. Wyjątkowe zwiedzanie MBP zwieńczone będzie oryginalną sesją fotograficzną dla wszystkich uczestników.

III.

Wystawa dyplomantów Liceum Plastycznego

11.05 – 02.06.2019r.

 godz. 10:00 – 18:00 – Aneks, Galeria Sztuki Współczesnej

 Zapraszamy do zapoznania się z twórczością najmłodszych artystów i artystek w Opolu! Co roku Galeria Sztuki Współczesnej organizuje wystawę w Aneksie GSW ukazującą prace kilku dyplomantów, spośród tegorocznych absolwentów Liceum Plastycznego im. Jana Cybisa.

Artyści i artystki:
Michał Zając
Magdalena Rogowska
Anna Nolepa
Laura Kamińska
Marta Pieczonka
Małgorzata Duda
Martyna Cisińska
Zuzanna Miziniak

IV.

Koncert: SYLWIA GRZESZCZAK – TEN

11.05.2019r.

 godz. 19:30 – Amfiteatr

Bilety dostępne na www.kulturairozrywka.plwww.sylwiagrzeszczak.pl oraz w sieci sklepów EMPiK

Jedna z najbardziej popularnych i utalentowanych polskich wokalistek. Kompozytorka i autorka tekstów, której hity zdobywają listy przebojów. Właśnie mija 10 lat od wydania przez Sylwię Grzeszczak jej debiutanckiego albumu „Ona i On”. Z okazji tego niezwykłego jubileuszu artystka rusza w trasę koncertową pod tytułem TEN. W największych miastach Polski usłyszycie najpopularniejsze przeboje Sylwii w aranżacjach przygotowanych specjalnie na 10 lecie pracy artystycznej piosenkarki. TEN to spotkanie z Sylwią Grzeszczak jakie jeszcze nie znacie, ale jednego możecie być pewni – nie zabraknie ogromnego talentu, świetnego kontaktu z publicznością i piosenek, które nuci cała Polska!

V.

Mecz nr 2: Weegree AZS Politechnika Opolska vs. Żubry Białystok

12.05.2019r.

 godz. 19:00 – 22:00 – hala sportowa Politechniki Opolskiej

Wstęp wolny.

Mecz o awans. W pierwszym spotkaniu obu ekip rozegranym w Białymstoku górą byli nasi koszykarze wygrywając z Żubry Leo-Sped Białystok 98:90 i do wywalczenia awansu do 1 ligi brakuje już tylko jednego zwycięstwa. Szansa jest ogromna, gdyż najbliższe spotkanie Weegree rozegra w Opolu przed własną publicznością.
W pierwszym spotkaniu nasz zespół popisał się fantastyczną skuteczności w rzutach 3-punktowych trafiając 14 takich prób (14/33 – 42,4%) przy tylko 5 takich trafieniach gospodarzy (5/21 – 23,8%). W naszym zespole najskuteczniejszymi zawodnikami był duet Wojciechowski-Leszczyński zdobywając odpowiednio 22 i 21 punktów. Wśród zawodników z Podlasia wyróżniał się rozgrywający Kamil Czosnowski zdobywca 24 punktów.
Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie. bądźcie  6 zawodnikiem na widowni.

VI.

Warsztaty: „Jak mogłaby wyglądać pamiątka z Unii Europejskiej?”

12.05.2019r.

 godz. 14:00 – 16:00 – Muzeum Śląska Opolskiego

Wstęp: 6zł

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, w naszej pracowni – tym razem będzie nią taras gmachu głównego – każdy będzie mógł zaprojektować i wykonać swoją autorską “pamiątkę unijną”. W przypadku niepogody, uciekamy z tarasu i działać będziemy w sali audiowizualnej.

VII.

Zwiedzaj Filharmonię Opolską

12.05.2019r., godz. 12:00 – Filharmonia Opolska

Wstęp wolny.

W dniu 12 maja 2019 r. (niedziela) o godz. 12:00 zapraszamy naszych melomanów i chętne osoby, które wcześniej odbiorą darmowe wejściówki* na wycieczkę wraz z oprowadzeniem po naszym budynku – domu Muzyki, w ramach odbywających się Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Pracownik Filharmonii opowie o wszystkich tajemnicach sali koncertowej, o funkcjonowaniu jednostki, oprowadzi po zapleczu, które na co dzień jest niedostępne dla naszych melomanów. Goście Filharmonii dowiedzą się jak bardzo zmieniła się Filharmonia Opolska dzięki wsparciu Unii Europejskiej (rozbudowa w latach 2010-2012 w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 – Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013). Podsumowaniem zwiedzania Filharmonii będzie prezentacja wystawy fotografii z rozbudowy gmachu oraz koncertów, które zorganizowane zostały dzięki funduszom unijnym.

*darmowe wejściówki do odbioru w kasie Filharmonii Opolskiej (ilość miejsc ograniczona)

VIII.

NA DWA GŁOSY: Piosenki z Opola

12.05.2019r., godz. 18:00 – Scena Klubowa Filharmonii Opolskiej

Wstęp: 25zł

 Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan
Kontynuując kilkuletnią tradycję prezentowanych w Filharmonii Opolskiej koncertów klubowych Na Dwa Głosy, proponujemy w 2019r. kolejny, szósty cykl koncertów, zatytułowany: Na Dwa Głosy. Piosenki z Opola.
Na projekt złoży się osiem koncertów w wykonaniu ośmiu duetów wokalnych, wywodzących się z prowadzonego od 1991r. przez Jacka Mełnickiego Opolskiego Studia Piosenki i wokalistów Opole Gospel Choir – obecnie aktorów filmowych, telewizyjnych oraz artystów występujących na krajowych scenach teatralnych i musicalowych.
W nawiązaniu do tytułu tegorocznego cyklu: Piosenki z Opola, podczas koncertów zaprezentujemy zarówno wielkie polskie przeboje, jak również mniej znane piosenki, które naszym zdaniem czekają i zasługują na swoje ponowne „odkrycie”. Wszystkie nasze artystyczne propozycje połączy genius loci: Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki  w Opolu. Dołożymy wszelkich starań, aby wybór piosenek, dokonany przez nas spośród 55. letniego dorobku opolskiego festiwalu, przyniósł słuchaczom radość i na nowo zaczarował wspomnieniami.

IX.

Wiosna filmów – Tajemnice Henriego Picka

12.05.2019r.

 godz. 20:00 – Kino Meduza

Wstęp: 13,00 zł ,Tani Wtorek: 10,00 zł ,Studencka Środa: 10,00 zł

Tajemnice Henriego Picka  reż. Rémi Bezançon, Francja, Belgia 2019 / 100 min

Intryga filmu skupiona jest wokół maszynopisu, który przypadkiem zostaje odnaleziony w bibliotece na prowincji. Jako jego autor podpisany jest, nieżyjący już, Henri Pick, prosty człowiek kojarzony przez rodzinę i znajomych raczej z prowadzeniem pizzerii w małym miasteczku na wybrzeżu Bretanii, niż z literacką twórczością. Wydana książka okazuje się prawdziwym bestsellerem, co wzbudza podejrzenia u szanowanego krytyka Jeana-Michaela Rouche’a. Mężczyzna publicznie podważa autorstwo powieści, przez co traci żonę i pracę. Rozpoczyna więc prywatne śledztwo, by rozwiązać tajemnicę enigmatycznego Henriego Picka.

X.

Spektakl: ZDZICZENIE OBYCZAJÓW POŚMIERTNYCH

12.05.2019r.

 godz. 18:00 – Teatr Kochanowskiego

Trzy ofiary nieszczęśliwej miłości powracają na miejsce zbrodni, której każdy z nich był sprawcą. Skrupulatnie przeprowadzają kryminalistyczną retrospekcję zdarzeń. Podejmują próbę bolesnego rozliczenia, w którym brak jasnego podziału na winowajców i ofiary. Po śmierci otrzymują złudną szansę na szczęście, którego za życia nie udało się im doświadczyć. To żądza spełnienia miłość uwięziła ich w świecie – pułapce, z którego po tragicznej śmierci nie potrafią się uwolnić. „Zdziczenie obyczajów pośmiertnych” Bolesława Leśmiana to poetycki dramat namiętności, przepełniony młodą energią najmłodszych aktorów Kochanowskiego. To historia pewnego morderstwa, którego świadkiem była nie tylko miłość, ale i nienawiść, pożądanie, zazdrość i zdrada, które do dziś nie pozwalają głównym bohaterom zaznać spokoju.

Opr. J.S.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
marek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
marek
Gość

Jutro w teatrze EkoStudio – A ja lubię poniedziałki / Ja Zodiacus – Byk