Strona główna Sport Zawodnicy Startu Opole w natarciu

Zawodnicy Startu Opole w natarciu

164

W dniach 10-11 maja,  na pływalni w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się X Jubileuszowe Międzynarodowe Zawody w Pływaniu “Koziołki Pływackie 2019”.

W trudnych i wyczerpujących dwudniowych zawodach pływacy rywalizowali zarówno w kategoriach sprinterskich, jak i dłuższych dystansach. Wśród zgłoszonych zawodników pojawiły się nazwiska, które w poszczególnych rocznikach zajmują czołowe miejsca w rankingach krajowych.

W międzynarodowym gronie, niemal 400 zawodników z 36 klubów, KS Start Opole reprezentowało 17 pływaków: Izabela Gaca, Anna Świtoń, Julia Kałasznik, Julia Glapiak, Katarzyna Janicka, Milena Oleśków, Amelia Łopianiak, Julia Dolata, Victoria Setnicka, Malwina Witkowska, Maria Gilowska, Bartosz Jaskuła, Bartosz Martyna, Filip Mańczyński, Stanisław Szczygieł, Roch Niedźwiecki, Mikołaj Adamek.

Nasi reprezentanci 27 razy stawali na podium, zdobywając 7 złotych, 10 srebrnych i 10 brązowych medali. W klasyfikacji medalowej KS Start Opole uplasował się na 8 pozycji wśród 32 sklasyfikowanych zespołów.

Nasi medaliści:

Anna Świtoń (kat. 10 lat i młodsi) – 3 m. w łącznej klasyfikacji w kategorii 10 lat i młodsi

1m. – 100m stylem motylkowy,
1m. – 200m stylem grzbietowym

1m. – 200m stylem klasycznym

1m. – 200m stylem zmiennym
3m. – 100m stylem dowolnym

Iza Gaca (kat. 10 lat i młodsi)
2m. – 50m stylem grzbietowym
2m. – 200m stylem grzbietowym
3m. – 50m stylem dowolnym
3m. – 200m stylem dowolnym

Julia Kałasznik (kat. 10 lat i młodsi)
2m. – 100m stylem grzbietowym

Kasia Janicka (kat. 11 lat)
1m. – 50m stylem klasycznym
1m. – 100m stylem klasycznym
2m. – 200m stylem klasycznym 
3m. – 200m stylem motylkowym

Julia Glapiak (kat. 11 lat)
3m. – 200m stylem grzbietowym

Bartosz Martyna (kat.11 lat)
2m. – 200m stylem grzbietowym

Julia Dolata (kat. 12 lat)
1m. – 50m stylem grzbietowym
2m. – 100m stylem grzbietowym
2m. – 200m stylem grzbietowym

Stanisław Szczygieł (kat. 12 lat)
2m. – 50m stylem grzbietowym
3m. – 200m stylem grzbietowym
3m. – 100m stylem zmiennym
3m. – 200m stylem dowolnym

Filip Mańczyński (kat. 12 lat)
3m. – 400m stylem dowolnym

Maria Gilowska (kat 13 lat)
2m. – 200m stylem grzbietowym
3m. – 100m stylem grzbietowym

Niedźwiecki Roch (kat. 13 lat)
2 m. – 200m stylem klasycznym

Wychowankowie trenera Roberta Brysza, niemal na zakończenie sezonu, pokazali wolę walki i niemałe umiejętności, równorzędnie konkurując z rówieśnikami z Polski i zagranicy.

Wojciech Kułak

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o