Strona główna Sport Opolanie z medalami Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Judo

Opolanie z medalami Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Judo

120

Wspaniały wynik osiągnęli opolscy judocy podczas Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych, które w minioną niedzielę odbyły się w Luboniu k/Poznania, zdobywając w nich grad medali. Podopieczni trenerów Jerzego Dodziana, Agaty Mróz-Pańkowskiej i Lesława Licznara stoczyli na macie wiele pasjonujących pojedynków, po których niejednokrotnie cieszyli się z odniesionego zwycięstwa.

Złote medale wywalczyli: Magdalena Kowal, Przemysław Prauzner, Piotr Wasyliszyn (wszyscy UKS Okay Opole), Krzysztof Wieczorek i Daniel Przybyła (obaj TS Gwardia Opole).

Brązowe medale zdobyli: Fabian Szymaniec, Dominik Wilczek, Piotr Stelmach (wszyscy TS Gwardia Opole) i Arkadiusz Soluch (UKS Okay Opole).

Na wyróżnienie zasługują również Marta Telesz i Tomasz Jurecki, którzy zajęli miejsca tuż za podium oraz Mariusz Makieła i Michał Zawiślak, którzy ukończyli rywalizację na miejscu piątym (wszyscy UKS Okay Opole).

Osiągnięty wynik jest efektem wzorowej pracy wykonywanej w opolskich klubach judo z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu i podopiecznymi opolskiej Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym.

                                                                     Jacek Jęchorek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o