Strona główna Społeczeństwo Joga w amfiteatrze

Joga w amfiteatrze

128

13.07.2019r.

 godz. 09:00 – Amfiteatr NCPP

Wstęp wolny.

Zapraszamy mieszkańców Opola i turystów odwiedzających nasze piękne miasto na cotygodniowe zajęcia jogi, które odbywają się  w soboty o godz. 09.00 na tarasie NCPP (za wyjątkiem dwóch dat: 20/07 i 3/08, kiedy to zajęcia przeniesione są  nad Odrę. Sesje prowadzą  nauczyciele z Instytutu ZEN.

Należy podkreślić, że zajęcia prowadzone są w taki sposób, aby osoby o różnym stopniu zaawansowania mogły dać sobie radę. Joga to doskonały sposób na uspokojenie ciała, a w szczególności umysłu. Osoby , które zakosztowały Jogi twierdzą, że czują się dobrze, a ich umysł jest otwarty i oczyszczony. Joga to sposób na życie. Dzięki ćwiczeniom  można dążyć do równowagi ducha i ciała. Zajęcia i ćwiczenia Jogi polecane są ludziom w każdym wieku. Warto zatem skorzystać z okazji ( całkiem darmowo) i wziąć udział w zajęciach na koronie amfiteatru.

Joga (sanskryt योग) – jeden z sześciu ortodoksyjnych (tzn. uznających autorytet Wed) systemów filozofii indyjskiej, zajmujący się wszelkimi związkami pomiędzy ciałem i umysłem. Poprzez odpowiedni trening ciała (w tym ascezę), dyscyplinę duchową (medytację) i przestrzeganie zasad etycznych joga deklaruje możliwość rozpoznania przez praktykującego natury rzeczywistości. W ujęciu religijnym prowadzić ma to do przezwyciężenia prawa karmana i wyzwolenia z kręgu wcieleń (sansara).

Techniki jogiczne poza hinduizmem zostały zaadoptowane przez niektóre religie dharmiczne, takie jak na przykład buddyzm i dźinizm.

W celu zniesienia uciążliwości związanych z intensywną praktyką (np. długotrwała medytacja) znacznie rozwinęła się jedna z jej gałęzi zwana hathajogą, w świecie zachodnim utożsamiana z zestawem ćwiczeń fizycznych i umysłowych, uprawianych głównie dla zdrowia.

 (Żródło: Wikipedia)    J.S.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o