Strona główna Sport Motocykliści opolskiego HAWI Racing Team utrzymali wysokie lokaty w SuperEnduro

Motocykliści opolskiego HAWI Racing Team utrzymali wysokie lokaty w SuperEnduro

160

Motocykliści opolskiego HAWI Racing Team w minioną sobotę ścigali się w kolejnej rundzie Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w SuperEnduro. Na torze w Rumianku (gmina Tarnowo Podgórne) pojawiła się rekordowa ilość zawodników. Rywalizacja przebiegała na torze o długości 450 m z dwunastoma przeszkodami.

W najmocniejszej klasie Open ALEKSANDER GOTKOWSKI w pierwszym wyścigu był trzeci, a w dwóch następnych czwarty i piąty, co dało jemu miejsce tuż za podium. Wygrał niedościgniony Emil Juszczak (BKFM FLOW Słopnice) przed Grzegorzem Kargulem (CKM  Cieszyn) i Janem Gąsienicą-Danielem (TKM Zakopane).

– Była to dla mnie wyjątkowo pechowa runda. Już na pierwszym treningu wyleciałem przez bandę uszkadzają ochraniacz na kolano. W kwalifikacjach złapałem flaka w tylnym kole, więc nie był to dobry początek – relacjonował po zawodach Aleksander Gotkowski.

– Pierwszy wyścig nie był taki zły. Jazda była dość czysta, a ja dojechałem na 3 pozycji. W drugim wyścigu zaliczyłem bardzo dobry start i przez jakiś czas prowadziłem, aż do czasu, gdy zaliczyłem zderzenie z innym zawodnikiem, czego skutkiem było uszkodzenie przedniego hamulca w moim motocyklu. Ledwo udało mi się utrzymać 4. pozycję. W przerwie pomiędzy wyścigami względnie udało się naprawić hamulec, ale nie działał idealnie. Natomiast w ostatnim, trzecim wyścigu na skutek awarii skrzyni biegów ukończyłem wyścig na ostatnim miejscu. Cieszę się, że pomimo tych perturbacji wciąż jestem trzeci w generalce klasy Open – podsumował Gotkowski.

Z kolei PATRYK KULESZO w mistrzowskiej klasie Junior przyjeżdżał na metę jako drugi, trzeci i ponownie drugi, dzięki czemu zajął drugie miejsce w zawodach. Zwyciężył niepokonany Kacper Baklarz (BKM Bielsko-Biała), a na najniższy stopień podium zajął Artur Pietrzak (BKFM FLOW Słopnice).

Natomiast w pucharowej klasie Masters triumfował MIESZKO GOTKOWSKI, który choć w pierwszym starcie musiał uznać wyższość Michała Włodarczyka (ŁKM Łódź), to w kolejnym był już najlepszy i ostatecznie zwyciężył. Drugie miejsce zajął Włodarczyk, a trzecie Paweł Drzewiecki (ŁKM Łódź).

W klasyfikacji sezonu w swoich klasach, Patryk Kuleszo utrzymał pozycję lidera, Aleksander Gotkowski obronił trzecią lokatę, zaś Mieszko Gotkowski zachował pierwszą pozycję. Następna 6. runda odbędzie się już 20 lipca br. na torze Roszkowo w gminie Skoki (Wielkopolska).

Fot. Marcin Kliszewski

Andrzej Hawryluk

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o