Strona główna Społeczeństwo To już jedenasta edycja Festiwalu Opolskich Smaków, którego tematem przewodnim będzie idea...

To już jedenasta edycja Festiwalu Opolskich Smaków, którego tematem przewodnim będzie idea slow life.

118

Termin festiwalu zbliża się milowymi krokami. Jak co roku nie zabraknie atrakcji kulinarnych i kulturalnych.

Na kulinarnej scenie zobaczymy w tym roku dwie znane postacie. Pierwsza to Paulina Foremny – zwyciężczyni ostatniej edycji programu Master Chefa Juniora. Przyprowadźcie swoje dzieci w niedzielę, bo jest szansa, że dzięki Paulinie odkryją w sobie kulinarnego bakcyla.

Drugim gościem będzie człowiek z nazwiskiem i … dobrym smakiem – Jakub Kuroń, Syn Macieja i wnuk Jacka Kuronia. Na co dzień zarządza dwoma warszawskimi restauracjami. Wspólnie z bratem gospodarz programu „Kuroniowie rozgryzają” w telewizji Kuchnia +. Autor i współautor książek: „Kuroniowie przy stole” i „Rodzinna książka kucharska Kuroniów”. Podczas pokazów i warsztatów uczy technik gotowania, dzieli się wiedzą na temat kulinariów i przygotowuje dania z całego świata (od Europy po Karaiby).

Dwa dni festiwalu (27 – 28 lipca) upłyną nam w strefie chillout z palmami, roślinnością tropikalną, parasolami, leżakami i hamakami. Strefa chillout sprzyja wakacyjnemu lenistwu i nada imprezie niepowtarzalny klimat. To doskonałe miejsce dla całych rodzin, w którym będzie można odpocząć, zjeść, a także posłuchać dobrej muzyki.
W sobotę na festiwalowej scenie zagra POLA RISE – młoda wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Jej debiutancki mini-album został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez dziennikarzy, jak i publiczność. Jeden z utworów znalazł się na amerykańskiej składance BalconyTV wśród najlepszych wykonań live z całego świata. Piosenka „Fear” została nominowana przez ChilliZet w plebiscycie na Chilloutowy utwór roku, natomiast utwory „Hear you” i „Silence” zostały wykorzystane w serialu TVN „Pod Powierzchnią”. Pola została nominowana do tegorocznej nagrody Fryderyk w kategorii „Debiut Roku”.
W niedzielę przeniesiemy się na Kubę dzięki zespołowi SON DE CUBA. Misją trio jest propagowanie kultury Kuby oraz kontynuowanie dzieła założyciela zespołu, znakomitego kubańskiego wokalisty – Renella Valdes Cepero. W repertuarze zespołu znajdują się piosenki największych gwiazd muzyki kubańskiej tj. Omara Portuondo, Ibrahim Ferrer czy Eliades Ochoa.

Jak co roku podczas festiwalu będzie można wziąć udział w warsztatach kulinarnych, kupić lokalne produkty, zjeść niepowtarzalne potrawy z food trucków i wziąć udział w warsztatach świadomości ciała w ruchu intuicyjnym (sobota) oraz Jogi Kundalini (niedziela) – odmianie jogi, która łączy w sobie wszystkie techniki oddziaływania na umysł i ciało: ćwiczenia fizyczne, oddechowe, medytacje, mantry, mudry (ruchy rąk).

Żródło:” Przebojowe Opole”

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o