Strona główna Sport Kartingowcy HAWI Racing Team Opole zakończyli zmagania w Kartingowych Mistrzostwach Polski oraz...

Kartingowcy HAWI Racing Team Opole zakończyli zmagania w Kartingowych Mistrzostwach Polski oraz w Kartingowych Mistrzostwach Polski Młodzików

345

W miniony weekend na torze w Słomczynie rozegrano drugie rundy Kartingowych Mistrzostw Polski oraz Kartingowych Mistrzostw Polski Młodzików, zaliczanych do Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży, które decydowały o końcowych rozstrzygnięciach.

W dwudniowej imprezie ścigali się młodzi kierowcy opolskiego HAWI Racing Team. KAMIL GRABOWSKI w treningu oficjalnym KMP w kategorii Junior OK wykręcił piąty czas, a następnie zmagania na torze kończył na pozycjach 5, 6, 4 i 6 dzięki czemu w zawodach został sklasyfikowany na 6. miejscu. Wygrał Karol Czepiel (Automobilklub Wielkopolski) przed Gustawem Wiśniewskim (Automobilklub „Rzemieślnik”) i Oliwierem Pyłką (Automobilklub Polski). Tytuł mistrzowski powędrował do Pyłki, a nasz zawodnik mistrzowską rywalizację ukończył na pozycji szóstej.

Z kolei OLIWIER PARULSKI rywalizował w KMPM kategorii Baby ROK. W treningu oficjalnym osiągnął ósmy czas, zaś później w poszczególnych wyścigach przyjeżdżał na metę jako 4, 13, 4 i 9, co dało jemu 7. miejsce w zawodach. Zwyciężył Rafał Paprota (Automobilklub Wielkopolski) przed Maksymilianem Rafalikiem (Automobilklub „Rzemieślnik”) i Markiem Piórkowskim (Automobilklub Wielkopolski). Mistrzowski tytuł wywalczył Rafał Paprota, natomiast Oliwier ostatecznie zakończył zmagania na 10. pozycji.

Fot. ROK CUP Poland

Andrzej Hawryluk

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o