Strona główna Kultura Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza !

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza !

149

Pomimo wakacji praca w Miejskiej Bibliotece Publiczne nie zwalnia tempa. Nie jest tajemnicą, że MBP w Opolu wraz ze swoimi filiami prowadzi niezwykle aktywną działalność. Mało , która instytucja kulturalna w Opolu może pochwalić się takim dynamicznym działaniem.

W połowie lipca MBP w Opolu przygotowała dla swoich sympatyków atrakcyjną ofertę.

1.


Jak rzucać mięsem, żeby trafiać w sedno
Spotkanie z Jackiem Podsiadłą
17 lipca 2019 (środa), godz. 18:00
Mediateka MBP (II piętro), ul. Minorytów 4

Wstęp wolny


Wszystkich chcących mi naubliżać zapraszam na spotkanie, które stworzy niepowtarzalną okazję ku temu.
Będziemy bluzgać, kląć jak szewc, wymyślać sobie od takich owakich i prześcigać się w inwektywach.
Po najgorsze wzorce sięgniemy zarówno do twórczości uznanych pisarzy, jak i debiutantów, do książek dla dzieci i do filmów dla dorosłych.
Jak zwykle, nasz seans nienawiści będzie też seansem filmowym, audycją radiową i gawędą w jednym. Zapraszam, do stu tysięcy woluminów!


                                                                                                                                                     – Jacek Podsiadło

 

 Jacek Podsiadło (ur. 1964) – poeta, prozaik, tłumacz, felietonista. Jest laureatem licznych nagród literackich, m.in. Nagrody im. Georga Trakla (1994), Nagrody Kościelskich (1998), Nagrody Czesława Miłosza (2000), Nagrody im. Wisławy Szymborskiej (2015) oraz Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius (2015) za całokształt twórczości.


2.Letnie impresje – wernisaż wystawy sekcji plastycznej „Akwarele”

15 lipca 2019 (poniedziałek) / godz. 18:00

Galeria Zamostek MBP, ul. Minorytów 4

Wstęp wolny

Wystawę można oglądać do 17 sierpnia 2019

Sekcja plastyczna „Akwarele” przy Uniwersytecie III Wieku została założona w 2003 roku przez Jerzego Kamińskiego, który prowadzi zajęcia z malarstwa. Sekcja prezentowała swoje prace między innymi w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu, Centrum Informacyjno-Edukacyjnym „Senior w Opolu”, Muzeum Wsi Opolskiej, Galerii Sztuki Współczesnej „Aneks” w Opolu, Klubie Akademickim Uniwersytetu Opolskiego, Publicznej Szkole Podstawowej w Szczedrzyku, Domu Kultury w Ozimku, Strzeleckim Ośrodku Kultury oraz Filharmonii Opolskiej. Obecnie w sekcji jest 27 osób.

Podczas wystawy będzie można obejrzeć prace Teresy Besz, Renaty Blicharz, Marii Caban, Władysławy Dobrzyńskiej, Barbary Dragun, Barbary Kilianowicz, Zofii Kosielskiej, Marii Maruszak, Marii Pawlikowskiej, Krystyny Pierszkały, Danuty Płonki, Teresy Sojki, Lucyny Stefaniak, Krystyny Sypiańskiej, Czesławy Szlązak, Wandy Sztogryn, Anny Świerc, Haliny Veres, Krystyny Żarskiej oraz opiekuna sekcji – Jerzego Kamińskiego.3.


PASJE – Do tych, którzy nocą śmieją się do swoich myśli, a rankiem chowają je do szuflady
Wernisaż wystawy 
17 lipca 2019 (środa) / godz. 18:00 
Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

wstęp wolny 

Wystawę można oglądać do 5 sierpnia 2019 

Chciałam pokazać światu, że to, co z pozoru szare, kolorowym jest jak padnie na nie światło. A po ludzku – przecież każdy od lat coś lubi robić oprócz codziennych obowiązków. Jedni szydełkują, malują, a inni kręcą plastikowe słomki, rzeźbią. Robią to od lat. Dla siebie. Ja tworzę zdjęcia od 10 lat, bo chciałam coś zrobić dla siebie w pewnym momencie mojego życia. Skąd pomysł na kolaż prac kilku osób? Izę znałam wcześniej a Kasię poznałam w trakcie szukania trzeciej osoby do projektu. Wpadłam na pomysł by pokazać kilka różnych osobowości, które wiodą normalne życie i nie zajmują się pasją zawodowo, a robią coś ciekawego. Chciałabym pokazać, że nie warto chować interpretacji własnego przeżywania chwil. Właśnie to nas wyróżnia.

– Krysia

Izabela Kwiatkowska – poezja

Właścicielka małej gastronomii w Opolu, której poświęca się z oddaniem. Pisanie stało się jej pasją 15 lat temu, kiedy zamykała w tekstach głównie trudne momenty swojego życia. Obecna wystawa jest zakończeniem jej twórczości. Kilkanaście lat temu wydała swój tomik poezji Na rozstaju.

Katarzyna Mogilnicka – rysunek

Ukończyła liceum konserwacji architektury. Rysowaniem zajmuje się od zawsze. Pracownik handlowy. Kocia Mama. Fotograf oraz członek Opolskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Krystyna Gerc – fotografia

Od 20 lat zajmuje się fryzjerstwem męskim, zakochana w fotografii ulicznej, czarno – białej. Portrety zaczęła robić pewnej zimy, kiedy brakowało dłużej światła dziennego, na którym bazowała. Szczęśliwa mężatka. W Opolu mieszka od 13 lat. Również członek Opolskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Mat. MBP w Opolu, Dział Promocji

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o