Strona główna Społeczeństwo Radny Piotr Mielec pokonuje hejterki !

Radny Piotr Mielec pokonuje hejterki !

487

Piotr Mielec jest osobą znaną i szanowaną w Opolu. Radny miejski, społecznik, były w-ce przewodniczący rady nadzorczej osiedla AK, człowiek o nieskazitelnym charakterze. Piotr Mielec jest  dyrektorem Regionalnej Izby Turystycznej. Pomimo młodego wieku osiągnął w życiu i działalności społecznej bardzo dużo. Wydawać by się mogło, że taka osoba powinna cieszyć się powszechnym zaufaniem i szacunkiem. Życie pokazało że tak nie jest.

Ponad trzy lata temu na forach samorządowych zaczęły pojawiać się oszczercze wpisy. Pomawiano Piotra Mielca, jego rodzinę, o rzeczy , z którymi nie miał nic wspólnego. Jednym słowem Mielca dotknęła niezasłużona fala hejtu.

Hejt, czyli mowa nienawiści . Autorom wpisów wydawało się, że są całkowicie anonimowi. Z czasem wpisy stawały się coraz bardziej agresywne, kłamliwe i zaczęły odnosić się do najbliższej rodziny Piotra Mieclca.

 – W polityce trzeba mieć twardą skórę i większą odporność na krytykę, ale z taką kampanią oszczerstw nie spotkałem się wcześniej nigdy – komentuje Piotr Mielec.

O Piotrze Mielcu anonimowe osoby pisały , że wyłudził mieszkanie, że jest karierowiczem, lizusem i kolesiem prezesa spółdzielni, że działa sprzecznie z przepisami prawa i tylko w interesie swojej grupy towarzyskiej, że nie ma kompetencji. Krytykowano nawet jego wygląd i zarzucano mu brak inteligencji. Inne wpisy obrażały bliską rodzinę radnego.

– Z adwokatem stwierdziliśmy, że z tą kampanią oszczerstw może być tylko gorzej i muszę podjąć kroki prawne – opowiada Piotr Mielec. – W lipcu 2016 złożyłem zawiadomienie na policji.

Piotr Mielec od samego początku miał podejrzenia co do autorów plugawych wpisów. Swoimi spostrzeżeniami podzielił się z policjantami. Podejrzenia, jak pokazał czas, okazały się słuszne. Policjanci ustalili IP komputerów, z  których dokonywano wpisy.

Sprawcami okazały się dwie dobrze znane Piotrowi Mielcowi panie: Regina Kamińska l. 63 i Krystyna Sujkowska l.62, które w przeszłości zasiadały w radzie nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej, a Regina Kamińska pełniła nawet funkcję przewodniczącej rady. Wpisów dokonywały z komputerów służbowych w swoich macierzystych zakładach pracy.

Batalia sądowa trwała trzy lata i zakończyła się skazaniem obu pań.

Sąd zauważył m.in., co następuje:

\- Sprawstwo Krystyny Sujkowskiej i Reginy Kamińskiej co do zarzucanych im czynów, których kwalifikację Sąd doprecyzował ostatecznie w wyroku, nie budziło wątpliwości Sądu. Sprawcy nie dowiedli przed sądem w żadnym przypadku prawdziwości treści dokonywanych wpisów.
– Zdaniem Sądu działanie oskarżonych wpisało się w pod pojęcie „hejtu”, stanowiącego zjawisko, z którym należy walczyć.
– Prawo do „krytyki” – wbrew twierdzeniu oskarżonych – nie może być utożsamiane z prawem do „zniesławiania”, a krytyczne oceny powinny być wyrażane w odpowiedniej formie, zwłaszcza gdy nie są wyrażane w sposób spontaniczny lub w toku szybkiej wymiany słów, a w sposób zaplanowany i przemyślany. Tak bowiem, jak każdy człowiek ma prawo do wolności wyrażania opinii, tak również każdy człowiek ma prawo do poszanowania swojego życia prywatnego i rodzinnego, a prawo do wolności wyrażania opinii zasadnie może podlegać ograniczeniom ze względu m.in. na ochronę dobrego imienia i praw innych osób.
– Sposób prezentowania osoby Piotra Mielca świadczy o wyjątkowym natężeniu złej woli oskarżonych, całkowitym
braku bezstronności i subiektywnym zaangażowaniu w sprawę oraz o absolutnym lekceważeniu i niemalże „podeptaniu” godności ludzkiej. Oskarżone w sposób wyjątkowo niewybredny stosowały wobec Piotra Mielca wyżej wymienione określenia. Co więcej, oskarżone wystąpiły pod różnymi imionami i pseudonimami, ani razu nie podając swoich prawdziwych danych, zapewne po to, aby przekonać opinię publiczną, jak wielka liczba osób negatywnie ocenia Piotra Mielca.

Obie panie boleśnie przekonały się, że w internecie nie ma anonimowości i za  kłamliwe wpisy trzeba brać odpowiedzialność. Spotkała je zasłużona kara i wyrokiem sądu zostały prawomocnie skazane. Może nawet nie najważniejsza jest wysokość kary, ale wstyd jaki stał się udziałem Krystyny Sujkowskiej i Reginy Kamińskiej.

Warto wyjaśnić, że obie panie są znane na osiedlu AK. Wielokrotnie zasiadały w radzie nadzorczej. Znane są również z negatywnego stosunku do władz spółdzielni.

Regina Kamińska już po  zapadnięciu wyroku startowała w ostatnich wyborach do Rady Nadzorczej . Podczas Walnego Zgromadzenia Członków Spółdzielni  prezentował swoją kandydaturę w jasnych barwach, mieniąc się osobą nieskazitelnie uczciwą. Próbowała przekonać spółdzielców, że będzie działała dla ich dobra i doprowadzi do dużych zmian w spółdzielni. Regina Kamińska przegrała i nie dostała się do rady nadzorczej. Można powiedzieć na całe szczęście. Dzisiaj, gdy znamy kulisy jej ciemnej strony życia i niegodne człowieka honoru działania można tylko stwierdzić, że na całe szczęście spółdzielcy nie dali się nabrać na piękne słówka Reginy Kamińskiej.

Skazana jest nadal  członkiem Rady Dzielnicy. Miejmy nadzieję, że wyrok sądu skutecznie wykluczy ją z życia społecznego i politycznego. Z całą pewnością nikt z nas nie życzy sobie, aby był reprezentowany przez hejterów.

Krystyna Sujkowska również jest znana na osiedlu AK z działalności społecznej.  Zasiadała w radzie nadzorczej.  Znana była z negatywnego stosunku do władz spółdzielni. Często jako członek rady nadzorczej, bez uzasadnienia merytorycznego, głosowała przeciwko uchwałom rady, w której zasiadała. Pozostaje mieć nadzieję, że  podobnie jak w przypadku Reginy Kamińskiej, pani Krystyna Sujkowska zostanie na trwale wykluczona z życia społecznego i działalności publicznej. Jednym słowem hejterki nie mogą nas publicznie reprezentować.

Dzięki  wytrwałości , cierpliwości, konsekwencji radnego Piotra Mielca ujawnione zostały kulisy niegodnej dzielności hejterek . Spotkała je zasłużona kara,  a wstyd jaki stał się ich udziałem będzie towarzyszył im do końca życia. Miejmy nadzieję, że z tej  lekcji  obie panie wyciągną wnioski. Wyrok niech uzmysłowi innym, że w sieci nie ma anonimowości, a  młyny sprawiedliwości mielą powoli , ale skutecznie.

Radny Piotr Mielec udowodnił, że można prawnie pokonać hejterki, a walka z hejtem jest nie tylko  konieczna , ale również jest skuteczna.

Radnemu Piotrowi Mielcowi należą się wielkie brawa. Jeszcze raz udowodnił, że jest nie tylko skuteczny w działalności publicznej, ale potrafi też skutecznie bronić swoich spraw. Brawo!!!

                                                                     Janusz Spiegel

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Luiza Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Luiza
Gość
Luiza

GRATULACJE!!!!!
Myślę że znacznie więcej jest takich osób jak Pan, ale nie mają odwagi walczyć. Ta kobieta, Kamińska zatruwa życie każdemu kto nie działa zgodnie z jej oczekiwaniami.
Ten wyrok dla osoby tego pokroju nic nie znaczy.
Nie ma wstydu i nadal robi to samo mimo prawomocnego wyroku.