Strona główna Sport Oskar Kruk z opolskiego HAWI Racing Team wicemistrzem strefy Polski południowej w...

Oskar Kruk z opolskiego HAWI Racing Team wicemistrzem strefy Polski południowej w motocrossie.

48

OSKAR KRUK z opolskiego HAWI Racing Team w ubiegłą niedzielę w miejscowości Kowala ścigał się w V rundzie motocrossowych Mistrzostw Strefy Polski Południowej, która okazała się finałową, ponieważ z kalendarza imprez wypadły zawody w Osielcu i Grodkowie z uwagi na ich odwołanie przez PZM. Na starcie pojawiło się 90 riderów. Nasz reprezentant w pierwszym starcie klasy MX2C przyjechał na metę ósmy, a w drugim był jedenasty i w zawodach został sklasyfikowany na 10. pozycji. Wygrał Szymon Sochanowski (ŚTM MOTO-MAX) przed Grzegorzem Dróżdżem (OKSM ENDURORANA) i Bartłomiejem Miterą (TMC – Freestyle Motocross Team Tarnów). W motocrossie każda pozycja jest punktowana. Wywalczone przez Kruka punkty w ostatnich zawodach okazały się bardzo cenne, ponieważ wysforowały go na pozycję wicelidera w klasyfikacji sezonu i tym samym wywalczył on wicemistrzostwo w swojej klasie.

W tym samym czasie w Obornikach odbyła się VIII runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej, w której wystartowało 140 motocyklistów, a wśród nich motocrossowcy opolskiego HAWI Racing Team. MATEUSZ OWCZAREK rywalizował w klasie MX Open. W dwóch wyścigach przyjeżdżał na metę piąty i na 5. miejscu ukończył zawody. Zwyciężył Damian Azmin (Automobilklub Głogów) przed Dominikiem Kaźmierczakiem (WKM Wschowa) i Krzysztofem Kudłatym (LSM BRY-TECH RACING Lubin). Z kolei ARTUR KORBA ścigał się w klasie MX2C. W pierwszym biegu był siódmy, a w drugim jedenasty, co dało jemu 9. miejsce w zawodach. Wygrał Karol Pawlak (MKS Nekla) przed Lubomirem Sobolem (KM Chojna) i Dawidem Słabym (LSM BRY-TECH RACING Lubin). W klasyfikacji sezonu w swoich klasach Owczarek zajmuje 5. lokatę, zaś Korba jest 15.