Strona główna Sport To był udany sezon 2019/2020 dla opolskiego HAWI RACING TEAM

To był udany sezon 2019/2020 dla opolskiego HAWI RACING TEAM

187

W pierwszą niedzielę grudnia w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się gala z okazji zakończenia sezonu motocyklowego 2019, a wcześniej 23 listopada podobna uroczystość miała miejsce w hotelu The Westin Warsaw, ale z okazji zakończenia sezonu kartingowego. Jest to doskonała okazja do dokonania podsumowania wyników sportowych osiągniętych przez zawodników opolskiego HAWI RACING TEAM. Największy sukces w 11-letniej historii klubu w sporcie motocyklowym to wywalczenie Klubowego Mistrzostwa Polski w SuperEnduro, niezwykle trudnej technicznie konkurencji motocyklowej. Indywidualnie tytuł wicemistrzowski w klasie Junior powędrował do Patryka Kuleszo, zaś II wicemistrzem Polski w klasie Open został Aleksander Gotkowski. Po najważniejsze trofeum w Pucharze Polski sięgnął Mieszko Gotkowski, który okazał się najlepszy w klasie Masters. Koronną klubową konkurencją są jednak rajdy enduro i tutaj reprezentanci opolskiego klubu odnieśli też liczne sukcesy. Debiutujący w barwach opolskiego HAWI RACING TEAM Jakub Kowalski wywalczył tytuł Mistrza Polski w klasie Junior 85. Patryk Kuleszo został drugim wicemistrzem Polski w klasie Junior, zaś Paweł Sawicki zgarnął Puchar Polski w klasie E2/E3. Nasi riderzy przyczynili się do wywalczenia II wicemistrzostwa Polski w klasyfikacji klubowej (Jakub Kowalski, Patryk Kuleszo, Aleksander Gotkowski, Paweł Rubisz, Damian Magierowski, Zbigniew Lech, Mieszko Gotkowski, Andrzej Hawryluk) oraz w klasyfikacji sponsorskiej (Jakub Kowalski, Patryk Kuleszo, Damian Magierowski). W motocrossowych Mistrzostwach Strefy Polski Południowej tytuł drugiego wicemistrza wyjeździł Oskar Kruk. Nasi motocykliści byli również widoczni w popularnym cyklu motocyklowym „IPONE Cross Country Series” rozgrywanym w południowo-zachodniej Polsce – Weronika Duraj zwyciężyła w kategorii Ladies, zaś Rafał Szymański triumfował w klasie E2.

W sporcie kartingowym cenne trofea również padły łupem naszych zawodników. Kamil Grabowski zajmując trzecie miejsce w kategorii Junior ROK GP najpopularniejszej serii „ROK CUP Poland” potwierdził, że należy do grona najlepszych polskich kartingowców i jego talent rozwija się właściwie. Z kolei Oliwier Parulski odnosił sukcesy w zawodach za naszą południową granicą, gdzie wywalczył tytuł Mistrza Czech w kategorii Easykart 60 oraz sięgnął po Puchar Moraw w kategorii Easy 60 M.

Andrzej Hawryluk, prezes Stowarzyszenia HAWI RACING TEAM: – Ten rok nie zapowiadał aż takich sukcesów. Przed sezonem wiedzieliśmy, że w rozgrywkach enduro zabraknie dotychczasowego lidera Kuby Kucharskiego, który przebywa za granicą. Po pierwszych zawodach zrezygnował z dalszej jazdy Damian Magierowski, odczuwający jeszcze dolegliwości z groźnej kontuzji jakiej nabawił się podczas ubiegłorocznego startu w mistrzostwach Europy. To było duże osłabienie naszego zespołu, więc ciężar walki wzięli na siebie inni, a przede wszystkim juniorzy – debiutujący w enduro Kuba Kowalski oraz Patryk Kuleszo. Niewiele też zabrakło, aby z miejsca na podium mógł się cieszyć Zbyszek Lech w klasie Masters. W Pucharze Polski ciężar walki udźwignął Paweł Sawicki. W superenduro okazaliśmy się najlepszym klubem w Polsce, czego wcześniej nikt nie zakładał, dlatego ten sukces smakuje wyśmienicie. Nasi motocykliści z cross-country są już przygotowani, aby podjąć rywalizację na poziomie pucharowym, a nawet mistrzowskim i wierzę, że w przyszłym sezonie tak się stanie. Cieszą osiągnięcia krajowe i międzynarodowe uzyskane przez naszych utalentowanych młodych kartingowców, których kariery sportowe rozwijają się w odpowiedni sposób. Wszystkim naszym zawodnikom gratuluję uzyskanych wyników oraz dziękuję za reprezentowanie barw Hawi Racing Team. Dziękuję za pracę klubowym działaczom i trenerom, kibicom za duchowe wsparcie. Szczególne podziękowania należą się wszystkim, którzy pomagają oraz wspierają naszą działalność i to właśnie im dedykujemy nasze tegoroczne sukcesy – Województwo Opolskie, ASR Jowiter (Grupa SCORPIO), KOPO, LATEX, Janex Serwis, KW Race Wear, Format, HAWI.

Osiągnięcia sportowe HAWI RACING TEAM w sezonie 2019

Sport motocyklowy

SUPERENDURO

· Hawi Racing Team – klubowy Mistrz Polski

· Patryk Kuleszo – Wicemistrz Polski w klasie Junior

· Aleksander Gotkowski – II Wicemistrz Polski w klasie Open, udział w mistrzostwach świata (FIM Superenduro World Championship)

· Mieszko Gotkowski – zdobywca Pucharu Polski w klasie Masters

ENDURO

· Hawi Racing Team – klubowy II Wicemistrz Polski

· Hawi Racing Team – II Wicemistrz Polski w klasyfikacji zespołowej

· Jakub Kowalski – Mistrz Polski w klasie Junior 85

· Patryk Kuleszo – II Wicemistrz Polski w klasie Junior

· Paweł Sawicki – zdobywca Pucharu Polski w klasie E2/E3 

MOTOCROSS

· Oskar Kruk – II Wicemistrz Strefy Polski Południowej 

CROSS COUNTRY

· Weronika Duraj – mistrzostwo IPONE Cross Country Series w klasie Ladies

· Rafał Szymański – mistrzostwo IPONE Cross Country Series w klasie E2

Sport kartingowy

· Kamil Grabowski – II wicemistrz serii ROK Cup Poland w kategorii Junior ROK GP, udział w światowym finale ROK’a (Rok Cup Superfinal)

· Oliwier Parulski – Mistrz Czech w kategorii Easykart 60, zdobywca Pucharu Moraw w kategorii Easy 60 M

 Zdj. archiwum klubowe

Piotr Kumiec

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o