Strona główna Społeczeństwo Charytatywny Bal Prezydenta, Adwokata i Lekarza za nami.

Charytatywny Bal Prezydenta, Adwokata i Lekarza za nami.

93

Prezydent Miasta Opola, Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu oraz Prezes Rady Okręgowej Izby Lekarskiej w Opolu zorganizowali po raz pierwszy w Opolu Charytatywny Bal Prezydenta, Adwokata i Lekarza.

 1 lutego 2020 r. o godz. 19.00 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym spotkali się ludzie dobrej woli, aby zebrać pieniądze na dwa cele.  Głównym celem była zbiórka funduszy na Dom Matki i Dziecka w Opolu – Grudzicach, który stanowi pierwszą pomoc dla matek z dziećmi uciekającymi od przemocy. Pieniądze potrzebne są na potrzeby bieżące ośrodka i jego rozbudowę. Podczas balu przeprowadzono  również  specjalną licytację na pomoc dla Frania Marcinkowskiego, 14-miesięcznego chłopca z rdzeniowym zanikiem mięśni, który potrzebuje  9 milionów zł na lek ratujący jego życie.

Trzeba stwierdzić, że bal się udał i cele jakie wyznaczyli sobie organizatorzy zostały zrealizowane.

W Charytatywnym Balu Prezydenta, Adwokata i Lekarza, wzięło udział  420 osób.

Osiągnięto  dochód na cele charytatywne w kwocie aż 94 000 zł !.

86 300 zostanie przekazane na cel główny, czyli na rzecz domu Matki i Dziecka w Opolu. 7700 zł (zgodnie z protokołami licytacji) zostaną przekazane na rzecz Frania Marcinkowskiego.

Kwota robi wrażenie. Zebranie prawie 100 tys. zł. musi cieszyć.

(-) Dziękuję adwokatom i lekarzom, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia. Gościom za fantastyczną zabawę i niosące pomoc gorące serca – mówił podczas balu wzruszony hojnością  darczyńców Arkadiusz Wiśniewski prezydent Opola  główny animator tego wydarzenia.

Kolejny raz okazało się, że tzw. elity  ( lekarze, adwokaci ) oraz zwykli ludzie pracujący na co dzień w różnych zawodach, gdy mają określony jasno cel potrafią być szczodrzy. Pozostaje mieć nadzieję, że Charytatywny Bal Prezydenta, Adwokata i Lekarza wejdzie do tradycji i będzie rokrocznie organizowany  przez ludzi dobrego serca i otwartego portfela.

                                                                               Janusz Spiegel

P.S.

Wielkie wyrazy uznania należą się pracownikom UM w Opolu na czele z prezydentem Wiśniewskim oraz kierownictwu CWK, którzy włożyli wiele pracy, aby impreza się udała.  

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o