Strona główna Społeczeństwo Przestępcza metoda na koronowirusa !

Przestępcza metoda na koronowirusa !

143

Jak informuje Policja odnotowywane są przypadki kradzieży na koronowirusa. Okazuje się, że przestępcze hieny bazując na strachu ludzi i zagrożeniu koronowirusem wykorzystują te nasze słabości. Do mieszkań pukają osoby ubrane w białe kombinezony, które przedstawiają się za pracowników służby zdrowia. Tłumaczą , że muszą przeprowadzić badanie temperatury domowników. Zamieszanie wykorzystują do okradania domowników, mieszkań, przeprowadzenia rozpoznania przed późniejszymi włamaniami do mieszkań . Szczególnie narażone na takie działanie są osoby starsze.

Szeroko pojęta służba zdrowia i policja informują, że po mieszkaniach nikt ze służby zdrowia nie chodzi i nie kontroluje temperatury.

Zasada jest jedna. Nie otwierajmy drzwi osobom nieznanym, szczególnie, gdy sami jesteśmy w mieszkaniu, dotyczy to szczególnie osób starszych. O każdym takim przypadku należy powiadomić Policję.

Inna sprawa to pojawianie się ogłoszeń o magicznych ziołach i specyfikach, które rzekomo pomagają, a nawet leczą z koronowirusa. I w tym przypadku należy być niezwykle ostrożnym. Nie na bowiem leków, które leczą z zakażenia koronowirusem. Takie informacje i oferowanie specyfiki są zwykłym oszustwem. Bądżmy zatem ostrożni, nieufni i nie dajmy się nabrać hienom ludzkim, które bazują na strachu i zagrożeniu epidemią.

Janusz Spiegel

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o