Strona główna Społeczeństwo Opole zwalnia z opłat w strefie parkowania

Opole zwalnia z opłat w strefie parkowania

70

Od 18 marca do odwołania zawieszona będzie strefa płatnego parkowania w Opolu. Ma to usprawnić poruszanie się mieszkańców w mieście oraz przełoży się na poprawę bezpieczeństwa – pozwoli uniknąć dotykania parkomatów i przenoszenia koronawirusa.  

– Mamy nadzwyczajną sytuację w związku z rozwijającą się pandemią.  Zdecydowaliśmy m.in. że rzadziej kursują autobusy MZK, a chcemy umożliwić mieszkańcom normalne funkcjonowanie w tym czasie – tłumaczy prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

– Kontrolerzy, którzy są zatrudnieni w Zakładzie Komunalnym, przestaną sprawdzać czy mamy zakupiony bilet parkingowy – dodaje Sebastian Paroń, wiceprezes zakładu.

Jak zaznaczają władze miasta, to ten moment i okoliczności, które usprawiedliwiają wybór samochodu, jako środka lokomocji w mieście zamiast komunikacji zbiorowej.

Strefa Płatnego Parkowania na terenie miasta Opola uwzględnia podział na strefę A – śródmiejską i strefę B. Normalnie obowiązuje w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 8.00 do 17.00. Za pierwszą godzinę parkowania płacimy odpowiednio 3,60 zł i 2 zł, za dwie godziny – 7,80 zł i 4,40 zł, a za trzy godziny – 12,80 zł i 7,20 zł. Za każdą następną rozpoczętą godzinę dopłacamy – 3,60 zł i 2,00 zł. W soboty, niedziele i święta parkowanie jest bezpłatne.

Każdego dnia roboczego wydawanych jest w Opolu ponad 6000 biletów parkingowych.

/Inf. UM Opola/

 Janusz Spiegel

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o